Rozdávání radosti seniorům

Bylo pro nás velikou radostí a potěším, když k nám do Domova důchodců Čížkovice dorazil v úterý 12. května 2020 balíček se spoustou nádherně malovaných obrázků. Tzv. „kartičky“ nám zaslal tým dobrovolníků, který ze své iniciativy rozdává obrázky těm, kteří to v současné době potřebují. Hlavním cílem tzv. „Kartičkové výzvy“ je i v těchto složitých dnech rozdávat radost a vyjádřit podporu všem seniorům v domovech důchodců, či osamělým lidem.

Našim seniorům tyto obrázky udělaly velikou radost a moc je potěšily. Po přečtení osobního vzkazu, který byl na každém obrázku, ukáply i kapičky dojetí. Obzvláště tehdy, když senioři zjistili, že se na výrobě podílela čtyřletá, ba dokonce i dvouletá holčička se svojí maminkou. Nynější doba, kdy jsou v domovech důchodců zakázány veškeré návštěvy, je pro naše uživatele velmi těžká. Proto jsou velmi rádi, pokud ví, že na ně příbuzní, kamarádi, ale i další lidé myslí. Pro všechny naše seniory bylo velmi těžké rozhodování, který z došlých obrázků si vybrat. Motivy betléma, nádherných andělů, pestrobarevných květin, či různých druhů zvířat, potěšily mnohé. Dokonce bylo myšleno i na pány, kteří například uvítali obrázek rytíře, nákladního auta, letadla nebo motorky.  

Touto cestou by tak naši uživatelé chtěli velmi poděkovat všem, kteří se o tyto překrásné obrázky zasloužili. Hlavně všem těm úžasným dětem, jejich rodičům a organizátorům této iniciativy Kartičkové výzvy.

Mnohokrát děkujeme a posíláme pozdravy s přáním krásných dnů pro všechny, kteří myslí na naše seniory z Domova důchodců Čížkovice!

 

Bc. Michaela Hrnčířová

Domov důchodců Čížkovice