Rozdávání vánočních dárků v DD Čížkovice

            Každý rok jsou pro nás vánoční svátky dobou, kdy se setkáváme s rodinou a přáteli, obdarováváme se milými dárky a vzájemně si přejeme mnoho zdraví a pohodových chvil i do nastávajícího nového roku. Tento rok 2020 byl pro nás všechny „jiný“ a těžko si na nastalou situaci zvykáme a přizpůsobujeme se jí. A tudíž, pokud si v tomto roce přejeme hodně zdraví, v duchu k tomu přistupujeme již jinak, a nebereme to už jako pouhá slova, ale opravdu v to věříme. I přes nepřízeň osudu jsme se rozhodli, že i letošní vánoční svátky se budeme snažit si zpříjemnit, potěšit se maličkostmi a prožít je pokojně.

 

            V pátek 18. 12. 2020 proběhlo v Domově důchodců Čížkovice každoroční předávání vánočních dárečků. Bohužel, jak bylo již tradicí, nebylo možné uspořádat společné slavnostní posezení za doprovodu hudby. Ale i tak uživatelé domova zažily krásnou předvánoční atmosféru. Pro uživatele bylo na pokojích připraveno pohoštění v podobě domácího cukroví (linecké, vanilk. rohlíčky, perníčky, …), které připravily kuchařky domova, kdy se na zdobení perníčků podíleli i ostatní zaměstnanci. Domovem se linula vůně vánočního pečiva, perníčků, vánočního čaje, kávy, a všichni si předvánoční atmosféru užili. Poté byly, za doprovodu hudby plné vánočních melodií, na pokojích rozdávány vánoční balíčky. Touto cestou moc děkujeme naší pracovnici paní Haně Kosové, která svojí hrou na úžasný hudební nástroj, klarinet, vykouzlila mnoho úsměvů radosti, i pár slziček dojetí.

 

            Všichni uživatelé si tento den moc užili a těší se na nadcházející štědrovečerní večeři, kdy je podáván bramborový salát, ryba, klobása a řízek.

 

Bc. Michaela Hrnčířová

Domov důchodců Čížkovice