Pouť v rytmu Country

Jak se zbavit nahromaděného stresu ze zákazů, příkazů a omezení? Tuto otázku si položili zaměstnanci domova a vyřešili to po svém.
V parku domova připravili pro seniory hudební představení složené ze známých country a trampských písní a nazvali to „Country show“. Jednotlivé role si zaměstnanci rozebrali tak, aby se v nich cítili jako rybky ve vodě.
Dopoledne čekalo klienty domova nejedno překvapení. Prvním překvapením byla návštěva zvířat manželů Pazourkových. Tuto ojedinělou návštěvu sponzorovala firma UNTRACO v.o.s. Pazourkovi přivezli do domova lamy, poníky a kozy, které si měli senioři možnost pohladit a vyfotit se s nimi. Druhým překvapením bylo vystoupení zaměstnanců, kteří hráli a zpívali, tvořili scénky a to vše nejen pro své pobavení, ale hlavně pro ně. Odměnou jim byl potlesk, zpěv seniorů a úsměvy.
Odpolední program nebyl o nic chudší. Domovem zazněla dechovka v podání kapely Doubravanka z Teplic pod vedením Petra Černého. Vystoupení této kapely sponzoroval jeden z Ježíškových vnoučat Ondřej Kočka. Díky jeho velkorysému daru si senioři mohli vychutnat pravou dechovou hudbu profesionálního charakteru. Pánové zahrály jak světové hity, tak krásné lidové české písničky. Parkem se nesly tóny až do pozdního odpoledne a senioři nejen zpívali, ale i tančili.
Celodenní program samozřejmě doplnilo dobré jídlo a pití, které darovaly Jatky Hřebejk, CITUS, GASTRO PLUS, KOMPEK Kladno. Celý den zdokumentoval fotograf Miroslav Laube. Iva