Pouť DD Čížkovice

Tradiční pouť v Domově důchodců Čížkovice

 

         Nastal dlouho očekávaný měsíc v roce, červen. Tento měsíc se každoročně v Domově důchodců Čížkovice koná Tradiční pouť. Na tuto akci se každý rok těší jak uživatelé domova a jejich rodinní příslušníci, tak i uživatelé z ostatních zařízení Centra sociální pomoci Litoměřice, p. o. Termín letošní poutě byl stanoven na 19. června 2019.

        Letošní Tradiční pouť se nesla v duchu tématu: „Šlapem si to ku Praze.“ Všichni příchozí dostali při vstupu na uvítanou perník, zdobený cukrovou polevou ve tvaru chodidla. Po úvodním zahájení poutě vedoucí domova paní Ing. Vlastou Jakubcovou a přivítáním všech uživatelů a hostů, se představily děti z místní Mateřské školky v Čížkovicích se svým hudebním a tanečním vystoupením. Následně si zaměstnanci domova připravili pro všechny zúčastněné hudební scénku se slavnými písněmi skupiny Patrola Šlapeto. V závěru dopoledního programu vystoupil pan Vrága s ukázkou výcviku dravců. Bylo možné sledovat výcvik volně létajících dravců na přivolání, dozvědět se bližší informace o jejich životě v přírodě a vyzkoušet si, jaké to je, nechat si přiletět dravce na svoji ruku a prohlédnout si je z blízka. Během dopoledne bylo možné ochutnat připravené občerstvení v podobě upečených domácích koláčků, slaného pečiva, kávy, ochucených bylinkových vod, či několika druhů ovoce. Celý dopolední program sklidil veliký úspěch, i díky možnosti zhotovení si památky na tuto celodenní akci, v podobě klasické či žertovné fotografie ve fotokoutku, či možnosti prohlédnout si a pohladit různá domácí zvířata, včetně jízdy na poníkovi. Jelikož téma výtvarné soutěže bylo zaměřeno na zvířata žijící v Zoo, bylo pro uživatele a hosty připraveno překvapení v podobě „krále pouště“ velblouda dvouhrbého pana Pazourka. Zájemci si mohli velblouda pohladit, dozvědět se více informací o tomto zvířeti, či se s ním nechat vyfotit. Kdo měl zájem, mohl se během celého dne podívat na vystavené prodejní výrobky uživatelů Domova důchodců Čížkovice, kteří se společnými silami podíleli na jejich výrobě.

        Po chutném obědě bylo možné zhlédnout taneční vystoupení na skákacích botách Kangoo jumping. Zájemci, které toto vystoupení nadchlo, si po vystoupení měli možnost skákací boty vypůjčit a zkusit si na vlastní kůži, jaké to je, udržet na těchto botách rovnováhu, skákat, běhat či tančit. Ve dvě hodiny odpoledne proběhlo vyhlášení výtvarné soutěže, do které se zapojily děti z okolních základních a mateřských škol. Téma pro letošní rok bylo „Mé oblíbené zvíře v Zoo“ a popravdě řečeno, bylo těžké, vybrat z každé ze tří věkových kategorií pouze tři nejhezčí obrázky. Závěrem celého odpoledního programu byla dvě taneční vystoupení osmi žen z Kyškovic u Roudnice. Nejprve v překrásných krojích představily český národní tanec pod názvem Česká beseda, který vznikl v šedesátých letech dvacátého století. Druhý tanec, tentokráte na známou píseň skladatele a hudebníka Michala Davida, zatančily ve sportovním oblečení spartakiádní sestavu Poupata. Celé vystoupení sklidilo veliký aplaus. Během odpoledne si uživatelé a návštěvníci mohli pochutnat na zmrzlině a poté na opékaných buřtech na zahradním grilu s chlebem a pivem. Ve tři hodiny odpoledne začala volná zábava. Skupina Melodie, která svojí hudbou a zpěvem doprovázela program po celý den, zahrála k tanci a veselí oblíbené a všem známé české i zahraniční hity. Do tance se zapojili snad všichni uživatelé, hosté i zaměstnanci. Nálada byla plná veselí, smíchu a humorných tanečních kreací.

       Pro tento rok nám počasí přálo. Všichni uživatelé i návštěvníci Tradiční poutě v Domově důchodců Čížkovice si tak mohli bohatý doprovodný program užít v zahradě domově za krásného, slunečného počasí. Touto cestou děkujeme všem za příjemně strávený den oproštěný od všedních starostí. Je krásné pozorovat, pokud se v dnešní době plné shonu a starostí, vykouzlí na tvářích úsměvy radosti, pohody a spokojenosti, jako tomu bylo i pro tento den. Touto cestou děkujeme všem sponzorům, aktérům a zúčastněným, kteří se zapříčinili o to, aby všichni prožili jeden z mnoha nezapomenutelných dnů.

 

Bc. Michaela Hrnčířová

Domov důchodců Čížkovice