Letní zábavné hry v DSP Chotěšov

Letní zábavné hry v DSP Chotěšov

Rok se s rokem sešel a v Domově sociální péče v Chotěšově se dne 21.8.2019 opět konaly Letní zábavné hry, tentokrát na téma "Přijela k nám pouť". Noční průtrž mračen celou akci malinko zkomplikovala, ale zaměstnanci spojili své síly a vše zvládli.

Každý domov měl zajištěné posezení i občerstvení. Nesměla chybět pouťová klobása, pouťové koláče, štrůdl, chlebíčky a mísy s ovocem. Po ranním pohoštění se vyrazilo soutěžit a to celkem na deseti stanovištích. Všechny soutěže byly v duchu pouťových atrakcí. Soutěžící se soustředili, aby získali co nejvíce bodů. Během celého dopoledne všichni zažívali spoustu legrace, ale také změn nálad, když se jim na některém stanovišti nedařilo. Po ukončení soutěží navštívili všichni jídelnu, kde si pochutnali na polévce, vepřovém řízku s bramborem a nechybělo ani pivečko. Po obědě nám zahrála k odpolední kávě a zákusku skupina Terezky z DZR Terezín. Jejích hudba přiměla mnoho zúčastněných vstát ze židle a rozvlnit se na tanečním parketě. V odpoledních hodinách vystřídalo skupinu Terezky duo Petra Fröhlicha a ti pokračovali v udržování příjemné atmosféry. Během celého dne byla možnost zakoupení sladkostí v pouťovém stánku. Samozřejmostí bylo pouťové srdce, žužu, marcipán, kokos nebo také štěstíčko z pouti. Z foto koutku si mohl každý na památku odnést zdarma fotografii, kterou zajistil pan Radek Adámek z firmy Zachyť To. Ve střelnici byla možnost vystřílet si květinu pro štěstí nebo plyšového kamaráda.

A kdo vlastně vše vyhrál? Na třetím místě se umístil Domov sociálních služeb Kadaň a Mašťov, pomyslnou stříbrnou medaili získal Domov se zvláštním režimem Terezín a nejvyšší příčku s největším počtem bodů obsadil domácí tým z Domova sociální péče Chotěšov. Vítězové si odnesli nejen diplomy, ale také krásné a hodnotné dárkové koše. Ostatní soutěžící byli obdarování cenou útěchy a to pouťovými růžičkami.

Jsme rádi, že se akce povedla, všem se líbila a těšíme se opět na příští rok.