Ariadnina nit v DSP CHotěšov

Ve čtvrtek 2. září 2021 se tři uživatelky Domova důchodců Čížkovice zúčastnily společenské zábavné akce Ariadnina niť, která se konala v Domově sociální péče Chotěšov. Seniorky přijaly pozvání s radostí a na celodenní program se těšily.

 

Akce začínala v devět hodin přivítáním všech hostů a rozdáním občerstvení v podobě kávy, slaného pečiva a chlebíčků. Poté byli soutěžící vyzváni k účasti na soutěžích. Naše seniorky se zprvu soutěží obávaly, ale postupně zjistily, že soutěže jsou přizpůsobené tak, aby všichni soutěžící úkoly zvládli. Velmi pozitivní byla myšlenka, ocenit za odvedený výkon na každém stanovišti všechny soutěžící, ať už se jednalo o drobný dáreček, či cukrovinku. Po splnění všech úkolů si seniorky pochutnaly na čerstvých palačinkách, kdy si mohly vybrat, zda si přejí podat palačinku s čokoládou, či s ovocnou marmeládou. K obědu byl podáván guláš s chlebem, s možností ochutnat točené pivo, či točenou malinovou limonádu. Během odpoledne uživatelky shlédly pohádkové divadelní představení a poté následovala taneční zábava. K odpolední kávě měly možnost ochutnat pečený slaný štrůdl plněný šunkou a sýrem, či sladkou tečku v podobě třeného zákusku.

 

Seniorkám se v DSP Chotěšov líbilo, celý den si s chutí užily a pochutnaly si na výborném pohoštění.  Tímto děkujeme DSP Chotěšov za pozvání a zpříjemnění si celého dne dalšími zážitky.

 

Bc. Michaela Hrnčířová

Domov důchodců Čížkovice